لابیاپلاستی در دختران باکره

لابیاپلاستی به عمل زیبایی و البته ترمیمی ناحیه واژن در زنان و دختران گفته می شود که طی آن، اضافات لب های بیرون زده (لب های داخلی) آلت تناسلی برش خورده و برداشته می شود. در این عمل زیبایی می توان نواقص ظاهری آلت تناسلی را به خوبی برطرف نمود و ظاهری زیبا و بدون ایراد ایجاد کرد. این جراحی هم در زنان و هم در دختران مجرد قابلیت انجام شدن دارد. در واقع، لابیاپلاستی در دختران باکره می تواند بدون هیچ نگرانی انجام شود.

لابیاپلاستی در دختران باکره

چرا لابیاپلاستی؟

ناحیه تناسلی زنانه با توجه به شکل و کارکرد، دارای لب های کوچک (لابیاهای مینور) و لب های بزرگ (لابیاهای ماژور) می باشد. گاهی بر اثر برخی عوامل ممکن است لب های داخلی (مینور) دچار بیرون زدگی و بیرون افتادگی شوند. این عوامل عبارتند از:
– وراثت (بصورت مادرزای به این شکل باشند)
– زایمان های مکرر
– روابط جنسی در طول زمان
– بر اثر حادثه و یا فشارهای مختلف مانند لباس های تنگ و…
در چنین شرایطی، دختران باکره و زنان مبتلا می توانند دچار برخی مشکلات و عوارض در ناحیه تناسلی خود شوند. مشکلاتی مانند:
– درد و ناراحتی در زمان رابطه جنسی ( در زنان)
– بد شکل بودن آلت تناسلی
– درد و ناراحتی در زمان نشست و برخاست و یا پیاده روی و ورزش کردن
– احساس فشار و درد زمانی که از شلوار و لباس های تنگ استفاده می شود
– پخش شدن ادرار در زمان دفع
– ایجاد بوی نامطبوع در برخی موارد
تمامی این مشکلات سبب مراجعه دختران و زنان مبتلا، به متخصص زنان و تقاضا برای انجام لابیاپلاستی خواهد شد.

عدم نگرانی برای انجام لابیاپلاستی در دختران باکره

آیا واقعاً لابیاپلاستی در دختران باکره خطرناک است؟ لابیاپلاستی عمل زیبایی و اصلاحیِ مهمی ست که عموماً به کمک لیزر مونالیزا تاچ انجام شده و جراح زنان، در یک مرحله و حدوداً در مدت زمانی 1 ساعته اضافات لب های مینور و بیرون زده آلت تناسلی زنانه را با اشعه لیزر و با بیهوشی موضعی برش زده و ترمیم می نماید.
تمامی این مراحل در ناحیه بیرونی واژن (بدون وارد شدن به آن) انجام می شود به همین دلیل چنانچه دختران مجرد و باکره مبتلا به این عارضه بودند برای انجام لابیاپلاستی در این دختران جای هیچ نگرانی نیست. متخصص و جراح زنان با دقت و فقط با جراحی در بیرون ناحیه تناسلی، اقدام به برش و برداشتن اضافات لابیای مینور ناحیه تناسلی خواهد کرد.
نکته مهم لابیاپلاستی در دختران باکره این است که دختران می بایستی تا سن 18 سالگی صبر کرده سپس اقدام به انجام این عمل زیبایی-ترمیمی نمایند.

 

دکتر مهزاد احمدی

متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *