پرسش و پاسخ

پرسش از دکتر مهزاد احمدی

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را از طریق فرم زیر از دکتر احمدی بپرسید و پاسخ سوالات خود را مشاهده فرمایید .

سوالات عمومی

من سه ماهه باردار هستم، مدت یک ماه است که سرفه می کنم و این سرفه به همراه استفراغ بوده و هر روز شدیدتر می شود، این علائم جدی است؟ لطفاً مرا در این زمینه راهنمایی کنید.

چنانچه سرفه بیش از دو هفته به طول انجامید به علت آلرژی است و می بایست نزد پزشک مراجعه نمایید و آن را درمان کنید حتی امکان دارد به علت برگشت اسید معده باشد که باید گفت این مشکل در خانم های باردار شایع می باشد و لازم است در این خصوص با پزشکتان مشورت نمایید.

آیا مسافرت با اتوموبیل در مکان های دارای دست ‌انداز و یا خاکی برای زن باردار ممنوع می باشد؟

بدین جهت که مسافرت در مکان های جاده ای امکان دارد منجر به سقط جنین گردد، توصیه می شود از انجام آن اجتناب نمایید.

در دوره بارداری ترشحات زیاد طبیعی است یا خیر؟

بله باید گفت وضعیت هورمونهای یک زن باردار به هم ریخته است. ضمناً، جریان خونی که وارد آلت شما میشود نیز زیاد است. میزان ترشحات طی فرآیند بارداری به طور ثابتی افزایش می یابد. ولیکن اگر این ترشحات خیلی آبکی باشد یا دردناک باشد یا با بوی خاص و سوزش همراه باشد لازم است نزد پزشک مراجعه نمایید. چرا که امکان دارد کیسه آب تان پاره شده باشد یا دچار عفونت باشید.

آیا کیست تخمدان برای بارداری خطرناک است؟

این امر به اندازه و ماهیت کیست بستگی دارد. در صورتی که اندازه کیست تخمدان بیش از پنج سانت باشد می بایست پیگیری شود.

من باردار هستم مدام نفخ دارم و دچار سوء هاضمه می شوم. آیا این مشکل در این دوره طبیعی است؟

تغییرات هورمونی در بارداری منجر به کاهش عملکرد سیستم معدی روده ای شما می گردد. این احساسات ناخوشایند با حالت تهوع، به همراه نفخ و ویار صبحگاهی شروع می شود. تقریباً 85 درصد از خانم ها در اوایل دوره بارداری دچار این علائم می شوند. این مسئله میتواند در سطوح مختلف تغییر نموده و با گذشت زمان به ریفلاکس معده و سوء هاضمه منجر گردد که این مشکل کاملاً طبیعی است.

سوالات متداول

از دکتر بپرسید